Haradinaj i përgjigjet Vuçiçit: Nuk keni nevojë të jeni nervoz, bashkimin me Shqipërinë mund ta shmangni duke…

Kryetari i AAK-së si dhe kandidati për President, Ramush Haradinaj i ka reaguar presidentit serb Aleksandër Vuçiç, pas deklaratës së këtij të fundit në drejtim të Haradinajt. Haradinaj përmes një … Read More

Veseli : Qytetarët e Luginës së Preshevës në institucionet e Kosovës trajtohen baraz me çdo nacionalitet tjetër qoftë Kinez,Sirenian etj por nuk trajtohen si Shqiptar

Albulena Veseli nga radhet e UDSH-së në Komunën e Bujanocit e cila jeton dhe vepron në Republikën e Kosovës, ka komentuar deklaratën e kandidatit për Kryeministër në Republikën e Kosovës … Read More