Shpejtim Bulliqi i LVV-së fiton pa balotazh

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ), së shpejti do të publikojë rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Podujevë.

Burime të RTVD, brenda KQZ thonë se Shpejtim Bulliqi (LVV), ka fituar  51.6 %,  Nexhmi Rudari (LDK), 36 %  dhe Naim Fetahu (PDK), 12.4 %.

Podujeva mbeti pa kryetar pasi Agim Veliu u emërua Ministër i Punëve të Brendshme në qeverinë e udhëhequr nga ish-kryeministri Albin Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *