Horoskopi 27 maj 2020

Dashi

Gjithçka do të jetë e shkëlqyer! Mos humbisni asnjë shans argëtimi, qoftë një festë, një lojë letrash, apo  kinema. Shkurt, të gjitha iniciativat në të cilat do të merrni pjesë do të dëshmojnë se janë shumë të këndshme, ato do ta bëjnë ditën të lumtur dhe të gjallë, ashtu siç ju pëlqen! Do arrini disa marrëveshje me të dashurin tuaj.

Demi

Pini një çaj kamomili të ngrohtë, në mënyrë që të mos humbni busullën tuaj dhe të qëndroni të qetë. Kujdes, nervat nuk do ju shërbejnë për mirë sot. Në punë të gjithë kërkojnë diçka nga ju, jini bashkëpunues. Do përballeni me një partner xheloz, posesiv, prindër të rrëmbyeshëm dhe vjehrra.

Binjakët

Ditë e bukur, falë yjeve që do ju sjellin shumë dobi: Hëna është delikate në pamje. Ju do jeni mjaft të zënë me punë, po përgatitni për një projekt të madh që do jetë vendimtare për të ardhmen tuaj. Me ose pa dashuri sot në mbrëmje ju do relaksoheni dhe do kaloni mjaft këndshëm.

Gaforrja

Fatkeqësisht, gjërat nuk dalin gjithmonë ashtu siç dëshironi! Do ndiheni të pasigurt në lidhje me një çështje profesionale ose financiare. Mundohuni të mos dramatizoni ndonjë keqkuptim me partnerin tuaj, veçanërisht nëse jetoni një marrëdhënie të qëndrueshme dhe paqësore. Nëse ndiheni të lodhur, anulloni disa angazhime.

Luani

Që të mos mërziteni nga mendimet negative, duhet ta mbani gojën të mbyllur sa më shumë që të jetë e mundur: mund të bëni ndonjë gafë të madhe. Edhe nëse jo gjithçka shkon në drejtimin e dëshiruar, përpiquni të anashkaloni situatat që nuk ju përshtaten, por pa penguar apo ndëshkuar ata që nuk ndajnë ide të njëjta me ju.

Virgjëresha

Sot do ju ndihmojnë këshillat e një personi të mençur. Një mik vepron si paqebërës midis jush dhe partnerit tuaj: mos e zhgënjeni, vazhdoni të silleni me mirësi. Do ndjeni disa shqetësime të vogla me shëndetin tuaj por mos u shqetësoni, do jenë për shkak të lodhjes së akumuluar.

Peshorja

Planetet do ju ndihmojnë mjaft në sferën profesione ku do të arrini disa suksese. Gjithçka sot do jetë e suksesshme dhe në kohë rekord, mjaftueshme për të marrë lëvdatat e të gjithëve! Siguroheni t’i kushtoni vetes më shumë rëndësi, merruni me aktivitete fizike për të shmangur problemet me shëndetin.

Akrepi

Disa pengesa të bezdisshme do të përpiqen “të thyejnë vezët në shportë”, por duhet të jeni në gjendje që t’i kapërceni atë shkëlqyeshëm. Jini të lirshëm dhe merrini gjërat ashtu siç vijnë, përfshirë ngjarje të papritura! Tensione të mundshme edhe në dashuri, mendimet do të jenë divergjente.

Shigjetari

Kurioziteti për interesa të reja do t’ju ofrojë mundësinë për njohuri jashtë peizazhit të zakonshëm kulturor. Në punë do të dalloheni për njohuri të shkëlqyera që do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çështje disi të ndërlikuara, në fund do merrni shpërblime. Në dashuri, do lindin disa shkëndija të reja mes teje dhe partnerit tuaj.

Bricjapi

Shumë prej jush do përballen me informacione të reja dhe shpenzime më të larta sesa lejon buxheti juaj, ndoshta për shkak të disa ngjarjeve të paparashikuara. Në frontin e dashurisë do t’ju bëjë mirë të rimendoni me qetësi ngjarjet e kaluara dhe t’i përkushtohëni sa më shumë partnerit.

Ujori

Hëna në Luan nuk do ju japë paqe. Problemet tuaja janë më imagjinare sesa reale: mos u merrni me shqetësimin dhe melankolinë. Jepini vetes një qëllim dhe ndiqeni atë me vendosmëri, qëllimi është më afër se sa mendoni. Mos u merrni me shumë gjëra në të njëjtën kohë, vazhdo me metodën dhe rendin. Shpejtësia dhe nervozizmi do të jenë armiqtë tuaj më të këqij sot!

Peshqit

Është një periudhë e rritjes tuaj profesionale dhe personale me perspektivë të shkëlqyeshme për të ardhmen, por mos e lini pas dore familjen për karrierë. Nëse organizoni më mirë fushën praktike, së shpejti do të shihni avantazhet. Shijoni shoqërinë e të dashurve. Bujarisht ofroni ndihmën tuaj atyre që kanë më shumë nevojë, por kujdes nga oportunistët: mbajini larg për të qëndruar të shëndetshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *