Horoskopi 19 maj, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi

Ditë pa lajme të mëdha. Do jeni në ankth të madh për shpënzimin e parave të shumta. Fokusoni vëmendjen tuaj jo te ato që ju mungojnë, por tek ato që keni. Do kuptoni se nëse hidhni pas krahëve shqetësime të vogla prapa krahëve do jetoni më të lumtur dhe nuk do i mërzisni më ata që janë përreth jush. Përmirësoni marrëdhëniet tuaja aktuale.

Demi

Ju sot do kaloni kohën duke ëndërruar për atë që nuk mund të keni ose do pendoheni për atë që keni humbur. Mosbesimi juaj disi i justifikuar do ju prishë punë. Është e përshtatshme të reagoni dhe të mendoni pozitivisht. Bëhuni të bukur, kujdesuni për pamjen tuaj dhe mbani një dietë të ekuilibruar. Praktikoni sportet tuaja të preferuara.

Binjakët

Sot do përjetoni qetësi në jetën tuaj të përditshme, do jeni të lumtur dhe do keni shumë dëshirë për t’u argëtuar.Shfrytëzoni ditën e sotme për të nisur një projekt të ri që ju intereson. Në dashuri, gjithçka do jetë e qetë, pëprpiquni të bëni disa ndryshime para se të lodheni nga monotonia.

Gaforrja

Koha të vështira për imazhin social, tani që Hëna, Jupiteri dhe Plutoni ju shikojnë anash. Për të zgjidhur ndonjë problem, mbështetni në cilësitë tuaja të padiskutueshme: intuita, saktësia, organizimi. Beqarët mund të ndjehen të hutuar nga tundimet e reja.

Luani

Hëna në Dashi ju ndihmon të bëni paqe me partnerin tuaj pas një grindjeje; në fakt, ajo sjell një frymë të butë, humor të mirë dhe gëzim. Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes për të gjykuar: nëse veproni me diplomaci, do të keni më shumë shanse të dilni në krye të çdo mosmarrëveshje. Momente të bukura me të dashurin tuaj. Takime emocionuese për beqarët dhe të rinjtë.

Virgjëresha

Një ditë e rëndësishme nga pikëpamja sentimentale, nëse nuk jeni i shurdhër dhe i verbër ndaj sugjerimeve që ju ofrojnë yjet. Venusi mund t’ju nxisë të mbyllni veten në guaskën tuaj, randaj do të duhet të reagoni, të përpiqeni të hapeni, të zgjeroni hapësirat e zemrës dhe të mësoni të jepni pa pritur asgjë në këmbim.

Peshorja

Tani që Hëna është në Dash, do ndodheni në një mjedis armiqësor dhe keni disa kundërshtarë për t’u përballur: partnerët, anëtarët e familjes dhe, ndoshta, fqinjët. Familja kërkon shumë, por edhe jep shumë për ju. Hiq dorë nga respektimi i rregullave të caktuara! Një situatë që nuk preferuat të mendonit apo ta zgjidhnit, tani ka nevojë për vëmendjen tuaj.

Akrepi

Duhet të tregoheni më elastikë sepse, me siguri për shkak të ngjarjeve dhe pengesave të paparashikuara, do ndryshojë rrjedha e gjërave: disa pjesëmarrje dhe disa bashkëpunime do të rishikohen me një sy kritik objektiv. Gjithmonë përpiquni të përqendroheni në ato që bëni, sepse do jeni të rrethuar nga shpërqëndrime. Mos i besoni shumë relekseve tuaja sot.

Shigjetari

Ndikimet e sotme astrale parashikojnë sukseset personale dhe reflektim ndaj situatave të së kaluarës të cilat nuk janë shumë të kënaqshme: ata që ju nënvlerësuan do të ndryshojnë mendimin e tyre nga rezultatet spektakolare që keni arritur. Konsideroni veten me fat sepse jeni të mbrojtur mire nga yjet! Do kaloni një mbrëmje të këndshme me partnerin.

Bricjapi

Humor do jetë i lëkundur për shkak të hënës armiqësore edhe nga pengesat e mërzitshme. Jini të duruar sepse që nga nesëegj gjithçka do ndryshojë si me magji. Intrigat e padukshme janë një gjë e së kaluarës! Mirëqenia fizike ka qenë disi e lënë pas dore, përpiquni të kompensoni kohën e humbur.

Ujori

Ditë e shkëlqyer. Do të jeni sipërmarrës dhe plot iniciativë, kështu që do të keni mundësinë të provoni veten tuaj në shumë aktivitete dhe, mbi të gjitha, në argëtim (të të gjitha llojeve). Tranziti i lumtur i Venusit (dashuria) mund të bëjë që të shkëlqeni: çdo takim do të jetë shumë premtues.

Peshqit

A jeni në çift dhe diçka ju shqetëson? Mundohuni të flisni për të zgjidhur problemet. Impulse të shkëlqyera krijuese, vendosmëri dhe aftësi kritike, të cilat sidoqoftë rrezikojnë të lihen të papërdorura nëse nuk mësoni të bashkëpunoni. E mundshme, për dikë, kthimi i një dashurie që nuk u harrua kurrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *