KY ËSHTË BILANCI I TË SHËRUARVE DHE TË INFEKTUARËVE NGA KORONAVIRUSI NË KOSOVË

Gjatë të martës është shënuar rekord i personave të shëruar nga koronavirusi.

87 persona janë shëruar nga ky virus. Kështu ka bërë të ditur IKSHPK-ja përmes njoftimit për medie.

Ndërsa fatmirësisht vetëm një person është infektuar. Personi i infektuar është nga Mitrovica. Kësisoj numri i personavë të shëruar ka arritu në 490 raste.

Në Kosovë Nga data 08 shkurt deri më 05 maj 2020, janë infektuar 856 persona ndërsa prej tyre kanë nderruar jetë 26 persona, të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *