4 të infektuar dhe 22 të shëruar sod në Kosovë

4 persona janë konfirmuar me koronavirus të hënën në Kosovë, ndërkaq 22 janë shëruar.

Kjo është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi.

“Sot më 04 maj 2020, janë shëruar 22 pacientë, bazuar në rekomandimet e OBSH-së ku dy mostra rezultojnë negative me së paku një ditë distancë kohore”, shkruhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *